Pierwsze spotkanie w roku akademickim 2015/2016

Środa 21 października, godzina 17:15 – Prezes Angelika Androchowicz po raz pierwszy w swej kadencji otworzyła spotkanie KNFP. Po zwięzłym przedstawieniu członków tegorocznego zarządu i przywitaniu zebranych studentów – obecnością zaszczycili nas reprezentanci zeszłorocznego zarządu – nastał czas wprowadzenia organizacyjnego i zebrania deklaracji członkowskich od nowo przybyłych.
W tym semestrze, poza pięcioma planowanymi spotkaniami czeka nas jeden wyjazd naukowo-integracyjny i wiele obowiązków związanych z przygotowaniem corocznych wydarzeń, wśród których niewątpliwymi faworytami studentów są organizowany przed sesją letnią Konkurs Prawa Finansowego i ciesząca się dużą popularnością Akademia Podatkowa.

Część naukowa środowego spotkania została uświetniona przez prelekcję; pani Prezes przybliżyła zebranym zagadnienie Karuzeli Podatkowej, przestępczego procederu kwitnącego od lat na terenach Unii Europejskiej. Przedstawiając tę skomplikowaną działalność na prostym schemacie omówiono jej podstawowe elementy, założenia i przykład drogi jaką wykorzystują przestępcy skarbowi celem osiągnięcia zysku. Zgodnie z tradycją, pierwsze spotkanie zakończyło się grupowym wyjściem do klubu studenckiego X2.