XIII Bałtycki Festiwal Nauki

21 maja 2015 r. odbył się kolejny dzień XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Gdańskim. O 9:00 rano mieliśmy zaszczyt gościć na Auli im. prof. Mariana Cieślaka przedstawicieli Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku i Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie w ramach wykładu „Nie daj się zrobić w słupa. Karuzela podatkowa„.

Uczestnicy mogli zapoznać się z mechanizmem karuzeli podatku VAT, zagrożeniami związanymi z udziałem w takim procederze, jak również z zasadami funkcjonowania Urzędów Kontroli Skarbowej. Nie zabrakło również pokazu sprzętu formacji kontroli skarbowej.

O godzinie 11:15 wiceprezes Koła – Maciej Dokurno – wygłosił prelekcję dla uczniów liceów i gimnazjów pt. „Nie daj się oszukać. Piramidy Finansowe” na temat genezy piramid finansowych, zasad ich rozpoznawania, jak również środków prawnych, które posłużą zarówno do uniknięcia zagrożenia padnięcia ofiarą oszustwa, jak również do dochodzenia swoich praw przeciwko organizatorowi piramidy.

20150521_11090320150521_110756