Spotkanie Koła

W środę 11 marca 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie Koła. Prelekcję na temat Unii Bankowej wygłosiła studentka III roku Angelika Androchowicz. Podczas prezentacji mieliśmy okazję dowiedzieć się czym tak naprawdę jest ta organizacja, jakie warunki należy spełnić, by stać się jej członkiem oraz jakie to ma znaczenie dla poszczególnych państw. Na uwagę zasługuje także zestawienie pokazujące jak duża część polskich banków należy do zagranicznych grup i czy de facto, mimo iż polska nie jest członkiem strefy euro, nie jesteśmy w sposób bezpośredni zależni od decyzji podejmowanych przez Unię Bankową. Prelekcja została zwieńczona możliwymi szansami oraz zagrożeniami dla Polski z tytułu uczestnictwa w Unii.

Ponadto ustalone zostały szczegóły wyjazdu na Konferencję Podatkową do Torunia organizowaną przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 marca. Tuż po powrocie zapraszamy na relację z wyjazdu!