«

»

Spotkanie 24.04.2014 r.

W czwartek 24 kwietnia 2014 r. odbyło się ostatnie w tym roku akademickim merytoryczne spotkanie Koła. Zobaczyliśmy się po długiej przerwie, gdyż marzec i kwiecień były bardzo pracowite- organizacja naszej konferencji, wyjazd na konferencję do Wrocławia, konkurs oraz Akademia Podatkowa. Wiele się działo, wszystko udało się zorganizować na najwyższym poziomie.

Na spotkaniu mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji Witka Basałaja pt. „O opodatkowaniu udziału w zyskach wspólników s.k.a. słów kilka”. Witek w przystępny sposób omówił powyższą kwestię, uwzględniając zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. Wytłumaczył, dlaczego zakładanie spółek komandytowo-akcyjnych przestało być tak opłacalne jak w poprzednim stanie prawnym, a także przedstawił nam niedostępne dla szerszego grona odbiorców wykresy, z których wynika, że liczba s.k.a w Polsce w ciągu ostatnich trzech miesięcy spadła i prawdopodobnie nadal spadać będzie.

Warto przy okazji wspomnieć, że jest to temat pracy magisterskiej Witka, której obrona już niebawem- trzymamy kciuki! 🙂

[warning]Przypominam, że kolejne spotkanie Koła to Walne Zgromadzenie, odbędzie się już 8 maja 2014 r.w sali 1039 o godz. 17:15. Obecność jest obowiązkowa, na spotkaniu podsumujemy działalność w tym roku akademickim, a także odbędą się wybory nowego Prezesa KNPF[/warning]