مبل راحتی صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری وبلاگدهی گن لاغری بازی اندروید تبلیغات کلیکی آموزش زبان انگلیسی پاراگلایدر مارکت اندروید خرید بلیط هواپیما دانلود آهنگ جدید آهنگ جدید آهنگ پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون

«

»

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Umowy cywilnoprawne w prawie podatkowym” – relacja i fotorelacja

W dniach 13 – 14 marca 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Umowy cywilnoprawne w prawie podatkowym”.

 

Dwudniowa konferencja naukowa o tematyce prawnopodatkowej to pierwsze takie przedsięwzięcie na Uniwersytecie Gdańskim, którego organizacji podjęło się Koło Naukowe Prawa Finansowego. Kilka miesięcy starań zostało nagrodzone przybyciem nad Zatokę Gdańską wybitnych przedstawicieli nauki, a także studentów i doktorantów z całej Polski i wygłoszeniem przez nich interesujących referatów.

Konferencja rozpoczęła się z kilkuminutowym poślizgiem od powitania gości przez prezesa Koła Naukowego Prawa Finansowego Marka Sołtysa. Po nim swoje wystąpienie mieli profesor dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler i dr Damian Cyman (opiekun KNPF), którzy wyrażali swoje zadowolenie z faktu organizacji konferencji na UG oraz przybycia wielu znamienitych gości.

Przy udziale niemal pełnej auli konferencję rozpoczął prof. dr hab Paweł Borszowski z Uniwersytetu Wrocławskiego , który wygłosił referat pt. „Elastyczność regulacji zobowiązania podatkowego a umowy cywilnoprawne”. Następnie temat elektronicznego zakładu podatkowego w umowach cywilnoprawnych nakreślił dr Edvard Juhnievic (UG). Pierwszy panel zakończył prof. Bogumił Brzeziński referatem „Źródła nieporozumień doktrynalno-orzeczniczych w zakresie relacji między prawem podatkowym, a prawem cywilnym”. Do tego wystąpienia studenci mieli najwięcej pytań, dyskusja trwała kilkanaście minut.

Na obiad prelegenci, uczestnicy bierni i pracownicy Katedry Prawa Finansowego udali się na Wydział Nauk Społecznych.

Druga część dnia eksperckiego obejmowała referaty magistra Pawła Mańczyka („Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn, a wymóg zawarcia umowy o opiekę nad spadkodawcą”) i dr. Andrzeja Huchli z Uniwersytetu Wrocławskiego – „Zakres odniesienia się do umów w prawie podatkowym”.

Oczekiwanie na ostatni zestaw wystąpień osładzały ciastka popijane kawą lub herbatą z bufetu.

Wreszcie przyszedł czas na wystąpienia dwóch pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego. Dr Łukasz Karczyński przedstawił teoretycznoprawne zagadnienie intencjonalności stosunku prawnego w prawie podatkowym i prywatnym, dr Cyman zaś opisał wybrane aspekty optymalizacji podatkowej. Tak zakończył się pierwszy dzień konferencji.

Zakończył się jednak tylko oficjalnie, ponieważ o 21:00 studenci i pracownicy naukowi wyruszyli w tournee po gdańskich i sopockich klubach. W klubie MK Bowling doktorzy prawa razem z usilnie i z zapałem dążącymi do tytułu magistra oddali się… bowlingowi właśnie i długim rozmowom.

Drugi dzień konferencji był okazją dla studentów do zaprezentowania się słuchaczom zgromadzonym na auli. Planowanych występów było szesnaście, odbyło się jedenaście, a z tematyką prac można zapoznać się TUTAJ. Przekrój tematów był szeroki, a jak zaznaczał na uroczystym zamknięciu konferencji dr Cyman, każde charakteryzowało się wysokim poziomem merytorycznym i było wspaniałą okazją do zgłębienia swojej wiedzy. Cieszy też reprezentacja wielu ośrodków akademickich z całego kraju – Uniwersytetu Wrocławskiego, Jagiellońskiego, Warszawskiego, Szczecińskiego, Łódzkiego, w Białymstoku, UAM, UMK i KUL-u.

Mamy nadzieję, że nasi goście oraz słuchacze skorzystali z udziału w konferencji i pojawią się na kolejnej w przyszłym roku.

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim znamienitym gościom – pracownikom naukowym, prelegentom studentom oraz Katedrze Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

 

[pullquote align=”left|center|right” textalign=”left|center|right” width=”30%”]FOTORELACJA[/pullquote]

 

 

 

Otwarcie Konferencji – Przez prof. dr hab. Annę Jurkowską – Zeidler, Opiekuna Koła Naukowego Prawa Finansowego dr Damiana Cymana oraz Prezesa Koła Naukowego Prawa Finansowego Marka Sołtysa.

 

 

Pierwszy Panel Konferencji

Prof. dr hab. Paweł Borszowski Uniwersytet Wrocławski – . „Elastyczność regulacji zobowiązania podatkowego a umowy cywilnoprawne”

dr Edward Juchnievic Uniwersytet Gdański – „Umowy cywilnoprawne, a elektroniczny zakład podatkowy”

Prof. zw. dr hab. Bogusław Brzeziński Uniwersytet Mikołaja Kopernika – „Źródła nieporozumień doktrynalno-orzeczniczych w zakresie relacji między prawem podatkowym, a prawem cywilnym”.

 

Magister Paweł Mańczyk („Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn, a wymóg zawarcia umowy o opiekę nad spadkodawcą”

Dr Andrzej Huchla – „Zakres odniesienia się do umów w prawie podatkowym”

Przerwa kawowa

Organizatorzy zachwyceni jakością kawy i ciasta

Dr Karczyński odbierający podziękowania po swoim wystąpieniu

Dr Cyman prezentujący przykłady optymalizacji podatkowej (bo „lepszy przykład niż wykład”)

To był owocny, ale długi i pracowity dzień. Nawet organizatorzy mają już ze zmęczenia niewyraźne twarze.

Dzień Studencki

Marek Sołtys i Jeremi Chlebowicz otwierają drugi dzień konferencji