«

»

Relacja ze spotkania Koła – 7.11.2013 r.

Za nami już pierwsze z dwóch listopadowych spotkań. Zostało zdominowane przez treści merytoryczne, którym kwestie organizacyjne musiały ustąpić miejsca.

Pierwsza i główna część spotkania prowadzona była przez dra Łukasza Karczyńskiego, doradcę podatkowego i

pracownika Katedry Prawa Finansowego UG, który przeprowadził warsztaty z wypełniania formularzy VAT -7K i VAT-R. Umiejętność ta będzie potrzebna nie tylko prawnikom wyspecjalizowanym w doradztwie podatkowym, ale każdemu, kto zamierza prowadzić własną kancelarię.  I to właśnie na tym przykładzie – małej kancelarii – członkowie KNPF mieli okazję nauczyć się poprawnego wypełniania ww. formularzy. Wystąpienie Pana Doktora zostało nagrodzone brawami i spotkało się z uznaniem uczestników.

Dalszą część spotkania musieliśmy podporządkować najpilniejszej sprawie, jaką była zbiórka pieniędzy na wyjazd integracyjny na przełomie listopada i grudnia. Na Patrycję Brechelke spadł trudny obowiązek poinformowania członków Koła o komplikacjach związanych z wyjazdem – taki los wiceprezesa. Łamiącym głosem oświadczyła, że koszty przejazdu do Torunia zwiększyły się z 16 zł do 38 zł. Suma ta, jak każdy student wie, zrujnować może niejeden wątły budżet członka Koła, narazić na głód lub nawet brak piwa. Jednak KNPF gotowe jest na takie poświęcenie! Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już 30 listopada nad ranem ponad 20 – osobowa grupa miłośników finansów uda się Polskim Busem w stronę Torunia. Chętnych prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się do Sebastiana Dwojakowskiego lub Patrycji Brechelke.

Na następne spotkanie zaś przełożono organizację grup roboczych i rozkład zadań związanych z organizacją konferencji. Wtedy też wysłuchać będzie można prelekcji Marka Sołtysa pt. „ABC podatku VAT”.

 

 

[important]Następne spotkanie KNPF już 21 listopada o godzinie 17:15 w sali 1033![/important]