مبل راحتی صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری وبلاگدهی گن لاغری بازی اندروید تبلیغات کلیکی آموزش زبان انگلیسی پاراگلایدر مارکت اندروید خرید بلیط هواپیما دانلود آهنگ جدید آهنگ جدید آهنگ پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون

«

»

Wyjście do WSA w Gdańsku 22.10.2013 r. – podsumowanie

W wyjściu na wokandę Wydziału I WSA w Gdańsku, zorganizowanym przez KNPF, udział wzięli: Patrycja Brechelke, Marek Sołtys, Daria Sominka, Magdalena Puławska, Joanna Aleksandrowicz i Mikołaj Borowski. Wokanda przedstawiała się następująco:

1. 09:00 I SA/Gd 677/13 i 678/13 – Zryczałtowany PIT od dochodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach

2. 09:35 I SA/Gd 955/13 – Zryczałtowany PIT od dochodów nieznajdujących pokrycia w źródłach

3. 10:00 I SA/Gd 1041/13 – PIT za zbycie mieszkania w 2011 r.

 

Nasza obecność została przyjęta pozytywnie przez Przewodniczącą Wydziału Informacji Sądowej i skład orzekający. Sędziowie sprawozdawcy we wszystkich sprawach zwracali naszą uwagę na ważne kwestie – przykładowo w trzech sprawach, z czterech  przez nas obserwowanych, wyroki uchylające zaskarżone decyzje były konsekwencją uznania przez Trybunał Konstytucyjny przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowiącego podstawę ich wydania, za niezgodny z konstytucją.

W listopadzie będzie organizowane kolejne wyjście do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zachęcamy do udziale w tego rodzaju aktywności Koła, ponieważ pozwala ono na doświadczenie działania prawa podatkowego w praktyce, zaznajomienie się z postępowaniem przed sądami administracyjnymi (które różni się znacznie od postępowań w sprawach cywilnych czy karnych). Można też sobie uświadomić, że znajomość przepisów to za mało – trzeba nieustannie monitorować orzecznictwo (dziś pełnomocnik organu podatkowego powoływała się przed Sądem na wyroki NSA sprzed zaledwie kilku dni).